Okolica

Zapraszamy na Pojezierze Krajeńskie do krainy jezior i lasów....

 

Biały Dworek znajduję się w Człuchowie, który położony jest pośród czterech, pięknych jezior: Urzędowego, Rychnowskiego, Miejskiego Dużego i Małego, w południowo-zachodniej części województwa pomorskiego na Pojezierzu Krajeńskim.

chojniceChojnice - historyczne miasteczko znajdujące się 14 km od Człuchowa oferuje ciekawe atrakcje, które warto zobaczyć. Są to między innymi:

centumRatusz i Rynek - piękna neogotycka budowla z czerwonej cegły Bazylika Ścięcia Św. Jana Chrzciciela, Plac Kościelny - budowla gotycka z XIV wieku Barokowe kolegium pojezuickie z kościołem Zwiastowania NMP w Chojnicach Średniowieczne mury miejskie z bramami Muzeum Historyczno - Etnograficzne Wieża ciśnień w Chojnicach - Spichlerze w Chojnicach W Człuchowie polecamy miejską plażę nad jeziorem Rychnowskim.

Znajdą Państwo tam wiele atrakcji dla dzieci i dla dorosłych (par linowy, zjeżdzalnie dla dzieci, mini golf).

Zamek człuchowski — zamek krzyżacki położony w Człuchowie, drugi po Malborku pod względem wielkości w czuchwPolsce. Był najtrudniejszym do zdobycia obiektem na Pomorzu i siedzibą komtura i konwentu krzyżackiego. Rezydował w nim Ulrich von Jungingen i Konrad von Wallenrode. Obecnie w zamku mieści się Muzeum Regionalne.

Od 1 maja do 30 września Muzeum czynne: wtorek-niedziela - 10.00 - 18.00, poniedziałek — nieczynne.

Wejścia na wieżę wyłącznie o pełnych godzinach: 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00.

BIAŁY DWOREK, UL.WOJSKA POLSKIEGO 34, 77-300 CZŁUCHÓW * TEL. +48 59 834 25 06, E-MAIL: BIALYDWOREK@ONET.PL   człuchów noclegi

Tagi: tanie noclegi, hotel, pensjonat człuchów, chojnice